YETİŞTİRDİKLERİMİZ

Atletizmde sporcumuz Çetin ŞAHİNER, yüksek atlamada Balkan şampiyonu olmuştur. Ayrıca kendisi uzun yıllar Beden Terbiyesi Ankara Bölge Müdürlüğü yapmıştır. Ayrıca sporcumuz Vural YÜCEER uzun süre Atletizm Milli Takımında koşmuştur.

Boksta sporcumuz Bülent KİTER birçok kez milli olmuş ve uzun yıllar Boks Milli Takım Antrenörlüğü görevini yapmıştır.

Futbolda da kulübümüz birçok yıldız oyuncu yetiştirmiştir. Bu oyunculardan Tınaz TIRPAN Futbol Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi yapmıştır.

Selahattin KARACAÖREN, Gençlerbirliği'nde;Erhan NAMLI, Denizlispor, Gaziantepspor, Trabzonspor ve Galatasaray'da; Dursun ALBAYRAK, Şekerspor ve Çanakkale Dardanelspor'da, Subutay TAHİRBEYİ, Orduspor'da, Koparal GÜLEÇ, Gençlerbirliği'nde, Cemil AKDOĞAN (Bomba Cemil), PTT'de, Sedat BÜLBÜL, PTT'de, Hasan YALÇINTAŞ, Ankara Demirspor'da uzun yıllar futbol oynamışlardır.

Ayrıca Türk Futbol Basını'nın unutulmaz şahsiyeti Erol Yaşar TÜRKALP ve spor yazarlarımızdan Güray SOYSAL takımımızın kaptanlığını yapmışlardır.

Basketbolda da Faik AÇIKALIN ve Zafer KALAYCIOĞLU gibi Türk basketbolunda isimlerini duyurmuş olan kişiler basketbol takımızda görev yapmışlardır. Zafer KALAYCIOĞLU aynı zamanda basketbol antrenörlüğüde yapmış ve Fenerbahçe ve Galatasaray Bayan Basketbol Takımlarını uzun yıllar çalıştırmıştır.

Atletizmde sporcumuz Çetin ŞAHİNER yüksek atlamada Balkan şampiyonu olmuştur. Ayrıca kendisi uzun yıllar Beden Terbiyesi Ankara Bölge Müdürlüğü yapmıştır.

Kulübümüzün kurucularından Coşkun AKAN, beş ayrı branşta (futbol, basketbol, atletizm, boks ve güreş) spor yapmış nadir sporculardandır ve kendisi aralıksız 32 yıl Ankara Futbol İl Temsilciliği yaparak bir rekora imza atmıştır.


free hit counters

Copyright © 2006-2016 etlikspor.com Tüm hakları saklıdır
tasarım:Kenan SOYLU